2021-07-24: Czwarta edycja „Ninja Warrior Polska” od 31 sierpnia na antenie Polsatu. W planach piąta edycja

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 24 lipca 2021

We wtorek, 31 sierpnia 2021 roku o godzinie 20 telewizja Polsat rozpocznie emisję czwartej edycji programu „Ninja Warrior Polska”.

Czwartą edycję programu telewizja Polsat będzie emitować w tym samym paśmie, co dotychczas – we wtorki o 20.00. Pierwszy odcinek pojawi się 31 sierpnia 2021 roku. Nadawca będzie udostępniał wszystkie wydania za pośrednictwem serwisu wideo na życzenie ipla. Koszt spotu reklamowego przy premierze programu przekracza nawet 40 000 złotych.

Eliminacje do konkursu odbyły się w lipcu. Rekrutowano wtedy zawodników zarówno do czwartej, jak i piątej edycji programu.

Jego zawodnicy pokonują tory przeszkód o rosnącym stopniu trudności. Osoba, która przejdzie poprawnie wszystkie etapy, a na końcu zdoła wspiąć się po linie w wyznaczonym czasie (tj. zdobędzie górę Midoriyama), zdobywa tytuł Wojownika Ninja. Lokalne wersje programu powstały w kilkunastu krajach, jednak tylko kilku osobom udało się wygrać program. Nagrodą dla zwycięzcy polskiej wersji formatu jest 150 000 złotych.

W pierwszych trzech polskich edycjach nikomu nie udało się zdobyć nagrody głównej. Najlepszymi zawodnikami danych edycji, tzw. Ostatnimi na Polu Walki (ang. Last Man Standing) zostawali kolejno Jakub Zawistowski, Robert Bandosz i Sebastian Kasprzyk.


Źródła[edytuj | edytuj kod]