Przejdź do zawartości

2009-05-10: Chorzów: 118 Wystawa Kwiatów i Ogrodów

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 10 maja 2009
Wejście do hali wystawowej "Kapelusz"

W dniach od 8 do 11 maja 2009 w Chorzowskim Parku Kultury i Wypoczynku w hali wystaw Kapelusz po raz 118 odbyła się Wystawa Kwiatów i Ogrodów pod hasłem: "Wymarzone Ogrody Świata".

Ekspozycja, została przygotowana przez wystawców z całej Polski i wypełniła halę o pow. około 2200 m². Przez środek "Kapelusza" przebiegała oświetlona stylowymi latarniami parkowa aleja, na której ustawiono fontanny i ławeczki, a wokół zaaranżowano ogrody z różnych zakątków świata i każdy z nich urządzono w innym stylu.

Organizatorem wystawy było Międzynarodowe Centrum Targowe GlobeExpo oraz Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku im. Jerzego Ziętka w Chorzowie, a jej głównym architektem Arkadiusz Zoń. Zwiedzającym zaprezentowano wiele pięknych roślin ogrodowych m.in. azalie, różaneczniki, magnolie, iglaki, rośliny skalne, drzewka i pnącza. Można było też obejrzeć wiele rzadkich i oryginalnych odmian roślin np. byliny: Trillium, Paris, Polygonatum i okazy roślin z rodzaju Arisaema i Tillandsia oraz storczyki gruntowe, które nadają się do uprawy w naszych warunkach klimatycznych.

Prócz ekspozycji, organizatorzy przygotowali również kiermasz kwiatów, krzewów, drzew i pnączy ogrodowych oraz pokazy ich komponowania. Dodatkową atrakcją były koncerty muzyki klasycznej, pokaz tańca towarzyskiego, III Mistrzostwa Polski w Wyrywaniu Chwastów i wybory Miss Wiosny. Wstęp na wystawę kosztował 7 zł, bilet ulgowy 5 zł, grupowy (powyżej 10 osób) 3 zł.

Fotorelacja

[edytuj | edytuj kod]

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa śląskiego
Wikinews
Wikinews

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie śląskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Bielska-Białej, Częstochowy, Katowic i Rybnika
pozostałych miejscowości