Boni o państwie 2.0 podczas Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
środa, 23 maja 2012

Minister Boni zaprezentował raport „Państwo 2.0. Nowy start dla e- administracji” podczas Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Przestawił nowy sposób spojrzenia na e-administrację i cyfryzację i sprecyzowane plany ministerstwa w obszarach cyfryzacji.

- Bierzemy pod uwagę wymiar cywilizacyjny, ekonomiczny i społeczny. Widzimy trzy filary skutecznej cyfryzacji: zwiększenie dostępności do internetu, zwiększenie potrzeby używania internetu, zwiększenie kompetencji cyfrowych społeczeństwa – mówił Boni. Przypomniał, jak znaczące i głębokie procesy społeczne obecnie zachodzą. – To przechodzenie od analogu do digitalu. Mamy do czynienia z równoczesnością zdarzeń . Żyjemy w świecie, w którym na nowo pojawiają się dylematy związane z wolnością i bezpieczeństwem – tym razem w sieci. Mamy do czynienia z procesem budowania się nowego obywatelstwa. Dzisiaj młodzi ludzie chcą mieć po to, żeby im się lepiej żyło.

- To jest bardzo ważny czynnik rozwoju gospodarki. Internet daje poczucie możliwości wyboru. Cała współczesna gospodarka tak naprawdę polega na tym, że kreuje możliwości wyboru – powiedział Boni. Zdaniem ministra, w tym kontekście trzeba redefiniować rolę państwa – ja nazywam to państwem optimum, czyli takim, które nie jest ani nadmiernie regulujące , ani nadmiernie wycofane - dodał.

Źródła[edytuj]