Beyoncé i Jay-Z wyruszają w trasę koncertową

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 13 maja 2018
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

Beyoncé i Jay-Z wyruszają w trasę koncertową.

Plotki o wspólnej trasie tego małżeńskiego duetu pojawiły się już dawno, jednak teraz potwierdziła to sama Beyoncé na swoim Facebooku. Tournée po Europie i Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się 6 czerwca w Cardiff.

W 2017 roku Jay-Z wydał płytę 4:44. Natomiast ostatnia płyta Beyoncé „Lemonade” swoją premierę miała w 2016 roku. Raper w rozmowach z dziennikarzami sugerował, że oba albumu nawiązują do problemów małżeństwa artystów i są swego rodzaju „terapią”. Dlatego często w prasie pojawiały się spekulacje o kontynuacji trasy sprzed 4 lat „On The Run”.

Muzycy zaplanowali swoje koncerty w 20 miastach Europy i Stanów Zjednoczonych. Wydarzenia będą odbywać się na największych stadionach świata m.in. Stade de France w Paryżu oraz Stadionie Olimpijskim w Londynie. Na liście miejsc tournée znajduje się również Stadion Narodowy w Warszawie. Koncert w Polsce odbędzie się 30 czerwca. Sama trasa rozpoczyna się 6 czerwca w Cardiff i trwa niecałe dwa miesiące, ponieważ ostatni koncert para zagra 5 sierpnia w Bostonie.

Wiadomo, że bilety na te wydarzenia, w Polsce wyprzedały się w kilka dni. To będzie drugi koncert Beyoncé w naszym kraju. Pierwszy raz artystka zagrała na Orange Warsaw Festiwal w 2013 roku. Natomiast Jay-Z zagrał swój koncert w Polsce 2008 roku na Festiwalu Open'er w Gdyni. Jednak to będzie ich pierwszy wspólny występ w naszym kraju.

Źródła[edytuj]