20 listopada 2025 odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Koszalinie

W czwartek, 20 listopada 2025 roku odbędą się wybory do reaktywowanej Młodzieżowej Rady Miasta w Koszalinie. Po kilkuletniej przerwie rada ma ponownie pełnić funkcję doradczą przy prezydencie miasta oraz opiniować projekty radnych. W skład rady wejdą przedstawiciele koszalińskich szkół ponadpodstawowych oraz studenci lokalnych uczelni.
Młodzieżowa Rada Miasta ma reprezentować głos młodych mieszkańców Koszalina w procesie tworzenia prawa lokalnego. Kadencja rady potrwa dwa lata, a jej członkowie będą działać społecznie – bez wynagrodzenia. W skład rady ma wejść maksymalnie 32 młodych radnych.
Wybory zaplanowano na 20 listopada 2025 roku i odbędą się w godzinach 8:00–14:00. Głosowanie zostanie przeprowadzone łącznie w 16 placówkach – liceach, technikach, szkołach branżowych oraz na uczelniach. Każdy uczeń lub student odda głos we własnym okręgu wyborczym – w placówce, do której uczęszcza na co dzień.
Po raz pierwszy zagłosują także studenci i uczniowie szkół specjalnych
[edytuj | edytuj kod]Choć będzie to już 12. kadencja Młodzieżowej Rady Miasta, po raz pierwszy w wyborach udział wezmą:
- studenci publicznych uczelni,
- uczniowie szkół specjalnych.
Decyzję o wyborach podjęła Międzyszkolna Komisja Wyborcza, w składzie: Sławomir Tkaczyk (przewodniczący), Marta Pieczątkiewicz, Anna Sakała-Diakun, Magdalena Chałat oraz Jacek Wezgraj.
| Wiadomość z serwisu regionalnego województwa zachodniopomorskiego |
|---|
Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie zachodniopomorskim. |
Źródła
[edytuj | edytuj kod]- Jakub Roszkowski – Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta w Koszalinie już w czwartek. Jak będą przebiegać? – Głos Koszaliński, 18 listopada 2025


