Przejdź do zawartości

2010-06-03: Opolskie: Medialab Chrzelice – Obóz Kultury 2.0

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 3 czerwca 2010

W dniach 12-16 sierpnia 2010 roku we wsi Chrzelice pod Opolem, organizowany jest przez Fundację Ortus darmowy obóz, w którego programie jest pomoc w zdobywaniu praktycznych umiejętności wykorzystania mediów cyfrowych. Obóz jest częścią projektu Kultura 2.0, który od 2006 roku analizuje i opisuje przemiany kulturowe związane z technologiami i mediami cyfrowymi.

Pełna nazwa inicjatywy brzmi Medialab Chrzelice – Obóz Kultury 2.0 ponieważ formuła obozu odwołuje się do idei medialabu: instytucji umożliwiającej wspólne uczenie się i pracę osób o różnych umiejętnościach (informatycy, projektanci, artyści, użytkownicy), nad projektami wykorzystującymi nowe media i technologie. Projekt ma na celu edukację medialną, rozumianą nie tylko, jako umiejętność krytycznego odbierania i korzystania z mediów, ale i samodzielnego tworzenia treści medialnych. Jest on współfinansowany w ramach programu edukacji kulturalnej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2007-2013.

Osoby zainteresowane udziałem w tym obozie kultury 2.0 mogą wypełnić zgłoszenie udziału do 15 czerwca.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]
Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z tekstu „Wakacje z cyberkulturą – dołącz do Obozu Kultury 2.0”, którego autorem jest Karolinę Grodecką, opublikowanego w serwisie Koalicji Otwartej Edukacji (więcej informacji).
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa opolskiego
Wikinews
Wikinews
Opolskie
Opolskie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie opolskim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Opola | Nysy | Brzegu | Prudnika | Dobrodzienia | Głuchołaz
pozostałych miejscowości