2008-10-06: Dorn założy własną partię?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 6 października 2008
Polityka
N icon politics.png
Wikinews
Dowiedz się więcej

Jak informuje tygodnik „Wprost”, coraz więcej posłów PiS przekonuje Ludwika Dorna, by ten opuścił szeregi Prawa i Sprawiedliwości i założył własną partię. Dziennikarze „Wprost” szacują, że za byłym ministrem mogłoby podążyć nawet 40 posłów PiS.

„Popularność partii będzie spadać, co pociągnie za sobą odejścia kolejnych posłów i pogłębi chaos w naszej formacji” – mówi anonimowy działacz PiS.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości, którzy solidaryzują się z Dornem, proszą o nieujawnianie swoich nazwisk, ponieważ boją się wydalenia z partii. Mariusz Kamiński podał jednak do wiadomości, iż nikt z klubu poselskiego ostatnio nie odszedł. „Informacje o rozpadzie partii są mocno przesadzone” – tłumaczy Rzecznik PiS.

Od kilku dni trwa konflikt na linii Dorn – Kaczyński w sprawie alimentów. Zapoczątkował go Prezes PiS mówiąc, iż „Ludwik Dorn jest człowiekiem, który złamał pewne reguły gry w sposób drastyczny, no łamie je niestety także w innych dziedzinach życia i to być może doprowadzi do dalszych konsekwencji”.

Źródła[edytuj]