2008-09-01: Większy zasięg Religia.TV

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Media
Nuvola apps knewsticker.png

Kultura i rozrywkaCiekawostkiFilm
Gry komputeroweTelewizjaMuzyka

poniedziałek, 1 września 2008

Kolejny operator telewizji kablowej wprowadza do swojej oferty religijny kanał telewizyjny Religia.TV, który do tej pory dostępny był jedynie w ofercie telewizji nowej generacji "n". Stacja na polskim rynku obecna jest od prawie roku.

Sieć Spray poinformowała o włączeniu do swojej analogowej oferty kanału Religia.TV. Wcześniej Religia.TV dołączyła do oferty sieci Tesat, a sieć Aster prowadzi testy kanału. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie Religia.TV pojawi się w ofercie także innych operatorów kablowych.

Kanał Religia.TV nadaje od 15 października 2007 roku. W ofercie stacji dostępne są programy interaktywne, filmy dokumentalne, magazyny kulturalne i popularnonaukowe oraz talk-show.

Przykład kanału Religia.TV pokazuje zmianę strategii Grupy ITI w stosunku do swoich kanałów do tej pory dostępnych wyłącznie w ofercie satelitarnej platformy telewizji "n", która na koniec drugiego roku posiadała 326 tys. abonentów. Nadawcy zależy na rozszerzeniu zasięgu swoich stacji wprowadzając je do sieci kablowych. Jest szansa, że z kanałem Religia.TV do sieci kablowych wejdą także inne kanały, jak np. nSport, nTalk czy TVN Lingua.

Źródła[edytuj]