Przejdź do zawartości

2008-07-12: Warszawa: most Poniatowskiego nieprzejezdny do 21 sierpnia

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 12 lipca 2008

Z 6 na 7 lipca w nocy, zamknięto most Poniatowskiego w Warszawie. Przyczyną wyłączenia mostu (jak również znajdującego się przy nim wiaduktu) z ruchu kołowego jest remont, który potrwa do 21 sierpnia. Przez most kursują jedynie tramwaje, które jeżdżą wg normalnego, a nie wakacyjnego rozkładu jazdy.

Dodatkowo uruchomiono linię nr 44 (WIATRACZNA - Waszyngtona - al. i most Poniatowskiego - Al. Jerozolimskie - Grójecka - PL. NARUTOWICZA), która jest obsługiwana w dni powszednie w godz. 6:00-20:00.

W związku z remontem zostały zmienione trasy autobusów m.in. linii nr: 101, 111, 117, N64, N14, N24 (linie te będą kursowały przez most Świętokrzyski); 507, 521, N22 i N72 (linie te będą kursowały przez most Łazienkowski). Natomiast autobus linii 158 będzie kursował jedynie do ronda Waszyngtona.

Dodatkowo na błoniach Stadionu X-lecia, od strony Wału Miedzeszyńskiego, uruchomiono parking Parkuj i Jedź, z którego można skorzystać za okazaniem biletu ZTM (dobowego, 3-dniowego, tygodniowego, 30-dniowego i 90-dniowego). Jest on czynny w godz. 6:00-20:00.

Utworzono też nowe przystanki tramwajowe (przed mostem, zarówno po stronie praskiej, jak i śródmiejskiej)

Podczas remontu mostu zostaną wykonane takie prace jak m.in.: sfrezowanie asfaltu, rozebranie chodników, skucie betonu zatok przystankowych, wybudowanie odwodnienia, rozłożenie nowej izolacji, ułożenie nowych krawężników, wylanie betonu pod chodniki i zatoki przystankowe, położenie dwóch warstw asfaltu twardolanego, ułożenie ścieralnej warstwy asfaltu i oznakowanie jezdni.

Źródła[edytuj | edytuj kod]