Przejdź do zawartości

2008-06-14: Liga Światowa 2008: Polska - Egipt 2:3

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 14 czerwca 2008

Reprezentacja Polski siatkarzy zainaugurowała rozgrywki Ligi Światowej od porażki z Egiptem 2:3. Gospodarze meczu okazali się lepsi w tie-breaku, wygrywając go 15:12.

Pod nieobecność liderów zespołu w wyjściowym składzie znaleźli się Nowakowski, Pliński, Grzyb, Kadziewicz, Wika, Woicki, Gruszka i Gacek. Polacy radzili sobie do drugiej przerwy przerwy technicznej pierwszego seta. Po niej mieli sporo problemów z wykończeniem akcji, zaś Egipcjanie bezbłędnie kontrowali.

Polacy otrzymali reprymendę od Raula Lozano. Zdecydowanie pomogła, gdyż dwie kolejne partie padły łupem polskiego zespołu. Nieźle spisywał się Gierczyński. Na nim została oparta gra w ofensywie.

Jednak czwarty set należał do gospodarzy spotkania. Egipcjanie wykorzystywali błędy naszych zawodników. Gruszka nie radził sobie z kończeniem ataków. Polakom brakowało sił, co nie wróżyło niczego dobrego w kontekście tie-breaka. Faktycznie, piąty set minął pod dyktando Egiptu. Biało-czerwoni toczyli wyrównaną grę tylko do zmiany stron.

Egipt - Polska (25:19; 14:25; 22:25; 25:22; 15:12)

Źródła

[edytuj | edytuj kod]