Przejdź do zawartości

2008-04-21: Lampre kompletuje skład na TdF

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 21 kwietnia 2008

Podczas gdy większość drużyn zajęta jest wybieraniem składów na wyścig Giro d’Italia, który rozpoczyna się za trzy tygodnie, Lampre już wyznaczyło większość zawodników na Tour de France, którego start zaplanowany jest na 5 lipca w Brest.

Już zostało potwierdzone, że Damiano Cunego w tym roku nie wystartuje w Giro d’Italia, wyścigu, który Włoch wygrał w 2004 roku. Gwiazda klasyków Alessandro Ballan, który już zajął drugie miejsce na etapie Wielkiej Pętli z metą w Carcassonne w 2006 roku ponownie będzie oszczędzał swoje siły na lipiec, jest to plan, który uczynił go już zwycięzcą Hamburg Classic w zeszłym roku.

Lampre do składu na Tour de France wystawi również sprintera Danilo Napolitano, a także Marco Marzano, Daniele Righi, Paolo Tiralongo i 'Patxi' Vilę. "W tym roku zdecydowanie celujemy w wygranie klasyfikacji generalnej Tour de France z Cunego" - powiedział dyrektor sportowy Bruno Vicino na starcie 7. etapu Presidential Tour of Turkey w Antalya. Dwóch pozostałych kolarzy Lampre nie zostało jeszcze wybranych.

Źródła[edytuj | edytuj kod]