2008-01-28: Prawybory w USA: na Florydzie prowadzi McCain

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 28 stycznia 2008

Przed wtorkowymi prawyborami prezydenckimi na Florydzie w obozie republikanów John McCain o 3 punkty procentowe wyprzedza w sondażach swojego najważniejszego przeciwnika Mitta Romney'a.

Według najnowszego, opublikowanego w poniedziałek rano, sondażu McCain na Florydzie prowadzi 3 punktami procentowymi w porównaniu do swojego najgroźniejszego rywala. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez przeprowadzonego przez Reuters/C-SPAN/Zogby, senator z Arizony może liczyć na 33-procentowe poparcie, Romney - na 30-procentowe. Nie przesądza to o niczym, bo przewaga dzieląca kandydatów Republikanów znajduje się w granicach błędu statystycznego.

McCain jest bohaterem wojny wietnamskiej i wieloletnim oficerem marynarki wojennej. Spędził w niewoli pięć lat. Przewiduje się, że to właśnie dzięki swojej wiedzy w sprawach obronności i polityki zagranicznej zyska wielu wyborców.

Republikanie chętniej zagłosują na Romney'a, bo ich zdaniem polityka podatkowa i kwestia imigrantów za bardzo zbliżają McCain'a do Demokratów.

Źródła[edytuj]