Przejdź do zawartości

2008-01-03: Jarosław Kaczyński oskarża media

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 3 stycznia 2008

W dzisiejszych Sygnałach Dniach Jarosław Kaczyński uznał, że na obecne wyniki popularności partii politycznych, główny wpływ mają media. Były premier ostro skrytykował także działania Platformy Obywatelskiej w kwestii reformy służby zdrowia.

"Ci, którzy budowali demokrację nie przewidywali, że powstaną potężne siły medialne właśnie, oddziaływające na społeczną świadomość, będące w dyspozycji niewielkich grup, a czasem nawet pojedynczych osób, które będą mogły tak radykalnie wpływać na decyzje obywateli (...).i jednocześnie wpływać często wbrew najoczywistszym faktom, że siła oddziaływania będzie tak wielka, że można będzie poprzez tę siłę zakwestionować nawet najbardziej oczywiste fakty." – stwierdził Jarosław Kaczyński w porannej audycji Polskiego Radia.

Były premier szansę na zmianę tej sytuacji upatruje w Internecie, który jego zdaniem może stanowić "remedium", czyli przeciwwagę dla obecnie funkcjonujących sił medialnych.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego winę za kryzys w służbie zdrowia ponosi obecny rząd, a nie jak twierdzą przedstawiciel Platformy Obywatelskiej poprzedni. Prezes PiS-u oskarżył też rząd Donalda Tuska o obcięcie wydatków na służbę zdrowia. Zbigniew Religa natomiast w środę 2 stycznia powiedział, że w następnym tygodniu zostanie przedłożony przez PiS projekt ustawy, która zakłada coroczne podnoszenie składek zdrowotnych o 1% aż do poziomu 13%.

Źródła[edytuj | edytuj kod]