2007-11-22: Czy internet niszczy kulturę?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 22 listopada 2007
Siedziba redakcji "Polityki" przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie

We wtorek 27 listopada o godz. 18:00 w Salonie Naukowym "Polityki" odbędzie się dyskusja "Czy internet niszczy kulturę", w której weźmie udział Andrew Keen, krytyk internetu, a w szczególności Web 2.0, autor książki "Kult amatora. Jak internet niszczy kulturę".

Spotkanie z autorem prowadzić będą Edwin Bendyk, publikujący w "Polityce" artykuły dotyczące internetu i społeczeństwa informacyjnego, autor pozycji "Zatruta studnia. Rzecz o władzy i wolności" oraz "Antymatrix - człowiek w labiryncie sieci" i dr Mirosław Filiciak, adiunkt w Instytucie Kultury i Komunikowania Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, redaktor kwartalnika "Kultura Popularna". Edwin Bendyk i Mirosław Filiciak są także współautorami blogu Kultura 2.0. Na temat pozycji Keena Filiciak napisał w tymże blogu m.in. "Książka jest chyba za bardzo anegdotyczna, a wywód rozmyty, nie wspominając o tym, że obrona tradycyjnego przemysłu kulturalnego jako mecenasa wysokich standardów twórczości w Europie nie do końca przekonuje."

Spotkanie odbędzie się w sali multimedialnej "Polityki" przy ul. Słupeckiej 6 w Warszawie (Warszawa - Ochota). Wstęp na spotkanie jest wolny. Także we wtorek, ale o godz. 15.00 w SWPS będzie miał także miejsce wykład Adrew Keena.

Źródła[edytuj]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości