Przejdź do zawartości

2007-09-23: Elżbieta Kruk na pierwszym miejscu listy wyborczej PiS w Lublinie

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
niedziela, 23 września 2007


W zbliżających się wyborach parlamentarnych, z numerem pierwszym na lubelskiej liście PiS, wystartuje przewodnicząca KRRiTVElżbieta Kruk. Zamierza ona przenieść swoje doświadczenie związane z mediami do parlamentu, gdyż to właśnie w parlamencie będą się rozstrzygały kluczowe sprawy dotyczące przyszłości polskich mediów elektronicznych.

Zdaniem Kruk „nie ma prawdziwej demokracji, jeśli społeczeństwo nie jest dobrze poinformowane. Prawdziwa demokracja jest wtedy, kiedy ludzie znają prawdę. W tym celu pracowaliśmy już dwa lata, i PiS i my w Krajowej Radzie, i będziemy dalej pracować” – powiedziała Elżbieta Kruk podczas konwencji wyborczej PiS w Lublinie.

Skrytykowała ona opozycję, która jej zdaniem atakuje PiS „ze strachu, że społeczeństwo dowie się prawdy”. Jej zdaniem „wieloletnia koalicja LiD, PSL, Unia Wolności i jej spadkobierczyni PO władały niepodzielnie mediami publicznymi i stąd wściekłość, że dziś nie można, że dziś trwa praca nad tym, aby media były obiektywne rzetelne i pokazywały prawdę”.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]