Przejdź do zawartości

2007-09-21: Bp Pieronek: „Na antenie Radia Maryja prowadzona jest obrzydliwa agitacja polityczna”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
piątek, 21 września 2007

"Kościół zawsze nalegał i przypominał, że to jest obowiązek moralny wzięcia udziału w wyborach. Natomiast nie powinien się wypowiadać w żaden sposób, wskazując taką czy inną partię, na którą wyborcy powinni głosować" - powiedział dziś biskup Tadeusz Pieronek na antenie Radia Zet.

W czwartek jeden z redemptorystów - o. Stanisław Kuczek - nawoływał podczas mszy do głosowania na PiS. Mszę z toruńskiego kościoła św. Józefa transmitowało Radio Maryja.

"To nie jest modlitwa, to nie jest ustawianie sumień. Jest to po prostu obrzydliwa agitacja polityczna. I tego księdzu w rozgłośni, która się zwie katolicką, robić nie wolno" - podkreślił bp Pieronek.

Poza tym biskup uważa, że o. Rydzyk nie zasługuje na przeprosiny ze strony Platformy Obywatelskiej: "Przez swoich pracowników zaleca, żeby nie brać udziału w kampanii wyborczej i deklarują, że nie będą brać udziału, a okazuje się, że agitują na całego. To jest po prostu nieuczciwe i wydaje mi się, że jeśli ktoś sam nie przeprasza, to w jakiś sposób, przynajmniej w sensie moralnym, pozbawia się prawa do przeprosin" - dodał.

Źródła[edytuj | edytuj kod]