Przejdź do zawartości

2007-08-27: Na listach wyborczych PiS znajdą się osoby związane z Radiem Maryja?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 27 sierpnia 2007

W przypadku nowych wyborów parlamentarnych na listach PiS znajdą się osoby związane z rozgłośnią radiową Radio Maryja - donosi "Wprost". Na listach PiS mają być najbliżsi współpracownicy ojca Tadeusza Rydzyka m.in. posłanka Anna Sobecka.

Obecnie należąca do Ruchu Ludowo-Narodowego posłanka Sobecka nie ukrywa, że "bardzo wiele wskazuje na to, że będę startować jako kandydatka PiS". Także z list PiS ma startować posłanka Gabriela Masłowska, która była dawniej spikerką w Radiu Maryja, poseł Bogusław Kowalski oraz jeden z najczęściej goszczonych posłów w Radiu Maryja - Antoni Macierewicz. Ten ostatni nie chce na razie komentować tych informacji.

"Wprost" dowiedział się także, że PiS namawia na start byłego premiera Jana Olszewskiego. Potencjalnych kandydatów jest więcej. Pojawiają się również głosy, że Jarosław Kaczyński obiecał ojcu Rydzkowi dwa pierwsze miejsca na listach wyborczych dla ludzi związanych z Radiem Maryja.

Sekretarz generalny PiS Joachim Brudziński nie potwierdza informacji o zawartym porozumieniu. Daje do zrozumienia, że ewentualne starty posłanek Sobeckiej i Masłowskiej oraz posła Kowalskiego, to efekt porozumienia politycznego z Ruchem Ludowo-Narodowym, a nie z Radiem Maryja.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]