2007-07-12: Chiny: koty nie trafiły do restauracji

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 12 lipca 2007
N icon culture.png
Calico cats.jpg

"Chińscy miłośnicy kotów zmobilizowali swoje siły przez internet, by uratować transport tych zwierząt do restauracji" - napisano w gazecie "China Daily".

Duo Zirong, działaczka na rzecz ratowania kotów, 6 lipca poprosiła policję o zatrzymanie ciężarówki z żywymi kotami (600 sztuk). Pojazd znajdował się na południowych przedmieściach Szanghaju.

Podczas gdy policja nie pozwalała odjechać ciężarówce, w Internecie pojawiła się wiadomość o zajściu. Zaapelowano o pomoc finansową na wykupienie transportu zwierząt. Zebrano 10 000 juanów (1 320 dolarów).

"Są takie przerażone. Niektóre próbowały pogryźć ludzi, którzy wypuszczali je z klatek. Część wciąż się chowa po kątach i nie chce wyjść na karmienie" - powiedział Hua Puyang, uczestnik akcji.

Następnie obrońcy kotów zamieścili zdjęcia uratowanych zwierząt w Internecie w celu znalezienia dla nich nowych właścicieli.

W południowych Chinach mięso kotów cieszy się bardzo dużą popularnością. Sprzedawane są żywe koty, a następnie zabijane w obecności klienta.

Źródła[edytuj | edytuj kod]