2007-07-03: Ogrodzenie Łazienek Królewskich w Warszawie: wystawa fotograficzna „VELUX 5 Oceans 2006–2007”

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Zdjęcie przedstawiające trasę regat
wtorek, 3 lipca 2007

Między 26 czerwca a 31 lipca na ogrodzeniu Parku Łazienek Królewskich w Warszawie od strony alej Ujazdowskich prezentowana jest wystawa fotograficzna przedstawiająca żeglarzy podczas samotnego rejsu dookoła Ziemi.

Zaprezentowanych 40 fotografii przedstawia ostatni wyścig, który trwał 7 miesięcy. Zdjęcia umieszczone są na billboardach o powierzchni ponad 2 m².

Prezentowane na zdjęciach regaty są uważane za najtrudniejszy wyścig żeglarski. Jego długość wynosi 30.000 mil morskich a trasa przebiega przez pięć oceanów. Regaty rozgrywane były już 25 razy i tylko 126 żeglarzy je dokończyło.

Wyścig, który rozpoczął się w październiku 2006 roku w Bilbao w Hiszpanii zwyciężył Szwajcar Bernard Stamm (43 lata) z czasem 103 dni, 22 godzin i 53 minut. Kolejne miejsce zajął Japończyk Kojiro Shiraishi (39 lat), który dopłynął 43 minuty za zwycięzcą. Trzeci był Sir Robin Knox-Johnston (68 lat).

26 czerwca podczas otwarcia wystawy Sir Robin Knox-Johnston powiedział, że "Regaty VELUX 5 OCEANS 2006-2007 to najdłuższy i najtrudniejszy wyścig sportowy w historii tych regat. To indywidualne zawody żeglarskie, ale skiperzy mimo iż konkurują ze sobą to jednak zachowują się jak przyjaciele, spędzają razem czas w portach i pomagają sobie wzajemnie w walce z żywiołem".

"W imieniu VELUX Polska serdecznie zapraszamy na naszą wystawę i cieszymy się, że Polska jest pierwszym krajem, w którym zdjęcia z ostatniej edycji regat VELUX 5 OCEANS są wystawione publicznie" - powiedziała Lidia Mikołajczyk-Gmur, Członek Zarządu i Dyrektor Generalny VELUX Polska Sp. z o.o.

Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa mazowieckiego
Wikinews
Mazowieckie

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie mazowieckim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Warszawy i Płocka
pozostałych miejscowości