Przejdź do zawartości

2007-07-02: Giertych: o aborcji na lekcjach biologii?

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
poniedziałek, 2 lipca 2007

Minister edukacji Roman Giertych uważa, że każde dziecko powinno dowiedzieć się, że aborcja to zabójstwo. Chce, by mówiono o tym na lekcjach biologii i dlatego zostanie zmieniony program nauczania tego przedmiotu.

Młodzież powinna się szczegółowo dowiedzieć, na czym polega zabijanie dzieci nienarodzonych – tłumaczy wicepremier Giertych. Wyjaśnia, że chodzi o wychowanie przyszłych pokoleń tak, by miały świadomość, że aborcja to zabójstwo.

Roman Giertych poinformował również, że dziś zatwierdzi nową listę lektur szkolnych. Jego zdaniem to bardzo ważny element, gdyż te książki budują świat młodego człowieka.

Idąc dalej, zaznaczam, że na pewno nie będzie Gombrowicza. Jeśli chodzi o pozycje Franza Kafki, to jednak do końca bym ich nie likwidował, choć z niektórymi jego poglądami mogę się nie zgadzać. Na pewno zostanie też "Lord Jim". Oczywiście uczniowie będą mieli obowiązek zapoznać się z pozycją "Pamięć i tożsamość" Karola Wojtyły, a także z "Opowieściami z Narnii" i "Listami starego diabła do młodego" C.S. Lewisa – powiedział wicepremier.

Źródła

[edytuj | edytuj kod]