2006-03-12: Tusk krytykuje pomysł stworzenia komisji ds. NBP

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
niedziela, 12 marca 2006

Szef Platformy Obywatelskiej, Donald Tusk, skrytykował propozycję Prawa i Sprawiedliwości zbadania działalności Narodowego Banku Polskiego od 1989 roku. Tusk powiedział w sejmie, że PiS atakuje wszystko, co jest od niego niezależne.

Projekt uchwały powołującej komisję śledczą mającą zbadać działalność Narodowego Banku Polskiego przedstawił dzisiaj Przemysław Gosiewski. Tusk uważa, ze plan ten wpisuje się koncepcję Prawa i Sprawiedliwości walczącego ze wszystkimi, którzy mu się nie podporządkowują. Lider PO stwierdził, że Od wielu tygodni PiS atakuje ze szczególną zaciekłością osoby i instytucje, a także całe sfery życia publicznego, które są od nich niezależne. Nie oceniajmy poszczególnych przypadków z osobna - dodał.

Według Tuska, za pomysłem komisji śledczej stoi Samoobrona, a PiS zgadza się z nią, gdyż sam nie ma pomysłów na poprawę sytuacji w Polsce.

Jeśli bankami i złotówką zajmą się tacy ludzie jak Gosiewski, to ostrzegam państwa: pilnujcie swoich portfeli - powiedział dziennikarzom szef PO. Według niego, ważniejszą sprawą jest powołanie komisji, która zajęłaby się rzekomą inwigilacją mediów, gdy ministerstwu sprawiedliwości szefował Lech Kaczyński.

Źródła[edytuj | edytuj kod]