2006-03-02: Lublin: Wyrok w sprawie zabójstwa 5 dzieci - matka skazana na dożywocie, ojciec uniewinniony

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
czwartek, 2 marca 2006

Lubelski sąd orzekł, że 41-letnia mieszkanka Czerniejowa koło Lublina, Joanna K., jest winna zabójstwa pięciorga dzieci. Jednocześnie uniewinnił ojca zamordowanych dzieci, uznając, że ten nie wiedział o tym, że jego żona jest w ciąży. Kobieta została skazana na dożywocie.

Joanna K. mordowała swoje dzieci w latach 1992-98, jak tłumaczyła, w obawie przed mężem, który nie chciał mieć więcej potomstwa. Kobieta rodziła je w łazience, by łatwo można było zatrzeć ślady. Później je zabijała i chowała w beczkach na kiszoną kapustę.

Z ustaleń policji wynika, że kobieta mordowała dzieci także wtedy, gdy zamieszkiwała z całą rodziną w Lublinie. Gdy małżeństwo przeprowadziło się do Czerniejowa, Joanna K. przewiozła zwłoki do nowego domu.

W 2003 roku zwłoki zamordowanych noworodków odkryto w piwnicy domu państwa K. w Czerniejowie.

Sąd uznał, że mąż Joanny K. nie uczestniczył w zabójstwie dzieci, nie wiedział też o tym, że kobieta jest w ciąży. Na jego korzyść przemawiały zeznania świadków, którzy twierdzili, że nie zauważyli, żeby kobieta była w ciąży. Sąd uznał także, że by uznać winę mężczyzny, trzeba udowodnić, że nakłaniał on swoją żonę do zabójstwa.

Z zapowiedzi prokuratury wynika, że będzie się ona składać apelację w sprawie męża Joanny K.

Źródła[edytuj]