2006-01-28: Ziobro interweniuje w sprawie firmy senatora Szymury

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 28 stycznia 2006
SzymuraJerzy.jpg

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro sprawdza kulisy upadku firmy senatora Prawa i Sprawiedliwości Jerzego Szymury po tym, jak wczorajszy Dziennik Zachodni napisał, że z katowickiej firmy Szymury - giganta rynku informatycznego - na chwilę przed zgłoszeniem wniosku o upadłość wypłynęły miliony złotych.


Ziobro polecił ściągnięcie z katowickiej prokuratury do Warszawy dokumentów dotyczących sprawy. Dzisiaj w Rybniku, skąd Jerzy Szymura startował na senatora, spotkała się Rada Okręgowa PiS, by złożyć formalny wniosek o jego odwołanie z klubu senatorskiego tej partii. Jak poinformował poseł Bolesław Piecha, decyzja o zawieszeniu Szymury w prawach członka klubu PiS już zapadła.

W oświadczeniu przesłanym Dziennikowi Zachodniemu senator Szymura zaprzecza doniesieniom gazety, jakoby należąca do niego spółka 2Si SA przelała pieniądze na rzecz firmy Micomp (należącej do żony senatora) i Yoshimura Found Tech (należącej w całości do senatora). Podobne podejrzane transakcje, zdaniem dziennikarzy, dotyczą jeszcze dwóch innych śląskich spółek.

Senator zagroził reporterom Dziennika Zachodniego, że skieruje sprawę publikacji do sądu.

Źródła[edytuj]