2005-10-18: Wybory 2005: Lepper na Kaczyńskiego, Bochniarz na Tuska, a SLD na nikogo

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
wtorek, 18 października 2005

Na specjalnej konferencji prasowej, Andrzej Lepper, który tydzień temu zajął trzecie miejsce w I turze wyborów prezydenckich, poinformował, że w drugiej turze odda swój głos na kandydata Prawa i Sprawiedliwości - Lecha Kaczyńskiego.

Lepper dodał, że do takiej decyzji skłoniła go odpowiedź Kaczyńskiego na jego pismo, jakie obu kandydatom wysłał przewodniczący Samoobrony. W przypadku Donalda Tuska, odpowiedzi na list, Lepper nie otrzymał.

Na Donalda Tuska swój głos odda Henryka Bochniarz, była kandydatka Partii Demokratycznej na urząd prezydenta. W pierwszej turze zdobyła nieco ponad 1,5% głosów wyborców. Zaapelowała ona do swojego elektoratu, aby podobnie jak ona skreślili krzyżyk przy nazwisku kandydata Platformy Obywatelskiej.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej - Wojciech Olejniczak, na konferencji dla dziennikarzy poinformował, że Sojusz nie wskazuje na kogo ma głosować jego elektorat, gdyż oboje kandydaci są z prawicy. Jednocześnie Olejniczak zachęcał do pójścia na wybory i zagłosowania według własnych przekonań.

Źródło[edytuj]

  • Wirtualna Polska (Lepper zagłosuje na Kaczyńskiego, Bochniarz na Tuska, 18 października 2005)
  • Onet.pl (Tusk ma nadzieję, że wyborcy Leppera nie będą posłuszni, 19 października 2005)