2005-09-20: Nowa inwestycja Shella w Polsce

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
wtorek, 20 września 2005

Międzynarodowy gigant Shell, jeden z największych na świecie koncernów paliwowych, chce otworzyć w Polsce centrum księgowo-finansowe. Pracę w nim może znaleźć nawet 500 osób.

Centrum mogłoby zostać uruchomione już w przyszłym roku. Z nieoficjalnych informacji wynika, że już kilka miesięcy temu inwestor rozpoczął starania o przyznanie przez rząd wsparcia finansowego dla tej inwestycji. Teraz czeka na decyzję.

Shell planuje, że nowe centrum zajmowałoby się księgowością i finansami spółki. Jednak tylko częścią. Firma ma bowiem cztery inne podobnego typu centra: w szkockim Glasgow, w Gwatemali, stolicy Filipin Manili oraz w Kuala Lumpur. Najprawdopodobniej polskie centrum Shella wspomagałoby bieżące funkcjonowanie niektórych działów koncernu. Jakich? - To nie jest jeszcze ustalone - powiedział rzecznik prasowy firmy, Alfred Kubczak.

Według wiceministra gospodarki, Marcina Kaszuby, rząd na swoim wtorkowym posiedzeniu nie będzie zajmował się wsparciem dla inwestorów. To jednak nie oznacza, że przestał się zajmować inwestycjami zagranicznymi. - Już po wyborach parlamentarnych, 29 września zwołujemy międzyresortowy zespół, który będzie się zajmował wsparciem pięciu projektów. Wśród inwestorów są poddostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego i centra usługowe - powiedział Kaszuba. Istnieje szansa, że w tej grupie znajdzie się też Shell.

Źródło[edytuj | edytuj kod]