2005-09-03: Wojciech Brochwicz kontaktował Jarucką z Miodowiczem

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
sobota, 3 września 2005
N icon politics.png

Jak poinformowała dziś Rzeczpospolita, Wojciech Brochwicz, wiceszef MSWiA w rządzie Jerzego Buzka oraz obecny radca prawny i doradca Andrzeja Barcikowskiego, szefa ABW, kontaktował Annę Jarucką z Konstantym Miodowiczem, posłem Platformy Obywatelskiej.

Brochwicz usprawiedliwia Jarucką mówiąc, że nie była to prowokacja, a szczera prawda. "Jarucka przyszła do mojej kancelarii 9 sierpnia. Nigdy wcześniej jej nie widziałem. Opowiedziała mi o podmianie oświadczenia Cimoszewicza i poprosiła o kontakt z kimś z komisji śledczej. Znam tylko posła Miodowicza, więc zwróciłem się do niego" - tłumaczył on gazecie. Według tego co mówił, Jarucka przyszła do niego po kontakcie ze wspólnym lekarzem, któremu zwierzyła się ze sprawy.

Dwa dni później w kancelarii Brochwicza odbyło się spotkania Jaruckiej i Miodowiczem, w czasie którego napisała ona swoje oświadczenie przekazane komisji. Przypominamy, że prokuratura postawiła cztery zarzuty Annie Jaruckiej, m.in. składanie fałszywych zeznań podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą.

Źródło[edytuj | edytuj kod]

  • Polska Agencja Prasowa