2005-06-04: Kongres LPR: Maciej Giertych kandydatem na prezydenta

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
sobota, 4 czerwca 2005
LPR logo.jpg

Maciej Giertych został wybrany na kandydata w wyborach prezydenckich podczas kongresu LPR, który odbył się w podwarszawskim Ursusie.

Wybór Giertycha był jednogłośny. Wcześniej Zygmunt Wrzodak przedstawił kandydata i przypomniał jego życiorys. "Przełamiemy kręgosłup liberałom, złodziejom, postawimy na nogi polski przemysł i polskiego rolnika" zapowiadał Wrzodak. Opisał go jako osobę "najbardziej wiarygodną, odpowiedzialną i doświadczoną w boju i w polityce".

Giertych powiedział, że będzie się starał nie zawieść pokładanych w nim nadziei. "Polska zasługuje na więcej i stać ją na więcej" - dodał

Zygmunt Wrzodak życzył nowemu kandydatowi, "żeby był prezydentem Rzeczpospolitej, żeby był prezydentem Polaków".

Wcześniej, w 14 województwach (poza małopolskim i podkarpackim) odbyły się zjazdy połączone z prawyborami, w których zdecydowanie największym poparciem cieszył się dzisiejszy wybrany. W dotychczas przeprowadzanych sondażach Maciej Giertych cieszył się poparciem rzędu 2-9%.

Maciej Giertych jest członkiem LPR od czasu powstania partii, obecnie jest z jej ramienia eurodeputowanym w Parlamencie Europejskim. Zygmunt Wrzodak zapowiedział, że kandydatura zostanie przyjęta przez aklamację, jeśli nie będzie sprzeciwu co do osoby kandydata.

Źródło[edytuj]