Łódź: pierwsza edycja wyścigu par rowerowych

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
czwartek, 30 czerwca 2011
Rower przygotowany do wyprawy
POL location map.svg

Pierwsza edycja wyścigu par rowerowych pod nazwą "Jak rozpętaliśmy pierwsza wojnę rowerową?" została wymyślona przez dwójkę maturzystów z Łodzi. Postanowili oni wykorzystać najdłuższe wakacje w życiu na zorganizowanie czegoś szalonego.

Justyna Orlik i Jasiek Grobliński[1] postanowili zachęcić swoich znajomych i nie tylko do wzięcia udziału w nietypowej wycieczce rowerowej... "Ludzie! Jesteście młodzi, piękni, zdrowi i silni! Idealny czas na zabawę, przygodę i sprawdzenie własnej wytrzymałości! To jest właśnie ten moment w życiu, w którym trzeba robić rzeczy trochę szalone!" - napisali na portali społecznościowym facebook.com w styczniu 2011 roku.

Nietypowość wyjazdu polega na tym, że dopiero na starcie ludzie dowiadują się gdzie mają jechać. Pomysłodawcy założyli dodatkowo, że w zabawie mogą wziąć udział tylko rowerowe zespoły dwuosobowe oraz, że każda drużyna musi zrobić relację ze swojej podróży. Z kawałków nakręconych przez uczestników wyprawy Jasiek, który chce zdawać na studia w łódzkiej PWSFTiT na kierunek montaż, ma zamiar stworzyć jedną wspólną relację.

Aby zachęcić jak najwięcej osób do udziału - dla zwycięzców przewidziana jest nagroda. Zrzucają się na nią wszyscy uczestnicy wyprawy - każdy po 10 zł. Start i losowanie miejsca docelowego odbędzie się z placu Wolności w Łodzi w dniu 10 sierpnia 2011. Pierwsze miejsce zdobędzie ekipa, która dostarczy najciekawszą trzyminutową relację z całej wyprawy; drugie miejsce jest przewidziane dla zespołu, który dojedzie najszybciej.

Szczegóły i formularz rejestracji na wyprawę znajduje się na stronie www.wojnarowerowa.pl

Źródła[edytuj | edytuj kod]

  1. |Jak rozpętaliśmy pierwszą wojnę rowerową - wywiad, rowerowalodz.pl.
Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości