Łódź: Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej "Viva Flamenco"

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
piątek, 22 lipca 2011
Tancerki flamenco
Kultura i rozrywka
N icon culture.png

22 lipca w Łodzi rozpoczyna się X Miedzynarodowy Festiwal Kultury Hiszpańskojęzycznej Viva.Flamenco, który potrwa do końca lipca. Udział w nim mogą wziąć nie tylko tancerze (w programie przewidziano warsztaty tańca), ale także mieszkańcy Łodzi i turyści, którzy chcieliby bliżej poznać kulturę krajów hiszpańskojęzycznych.

Na rozpoczęcie festiwalu organizatorzy proponują koncerty w klubie Rolling Stone (ul. Moniuszki 6, Łódź - wstęp wolny) oraz w klubie Antrakt (ul. Zachodnia 95, Łódź - wstęp na zaproszenia). Przez cały festiwal w Ośrodku Kultury Karolew (ul. Bratysławska 6, Łódź)można oglądać wystawę "Barwy kina", czyli plakaty filmowe kinematografii krajów hiszpańskojęzycznych. Plakaty pochodzą z archiwum Kina Charlie z filmów produkcji hiszpańskich, argentyńskich, meksykańskich i koprodukcji z krajami hiszpańskojęzycznymi.

Festiwal to nie tylko wystawy i wieczorne imprezy, ale także np. wykład multimedialny "W poszukiwaniu źródeł hiszpańskiej Corridy: (23 lipca 2011), prezentacja hiszpańskich drinków (23, 24, 30, 31 lipca), pokaz win z różnych regionów Hiszpanii, Argentyny, Chile (30 lipca) czy "lipcówki", czyli seria wycieczek po Łodzi.

Wycieczki będą odbywać się w następujących terminach:

  • 23 lipca (sobota), g. 11.00 - al. Kościuszki (zbiórka: pałcyk na rogu ulicy Zielonej i Alei Kościuszki)
  • 24 lipca (niedziela), g. 11.00 - Pałac Poznańskiego i okolice (zbiórka: Pałac Poznańskiego przed głównym wejściem, ul. Ogrodowa)
  • 30 lipca (sobota), g. 10.00 - Muzeum Fabryki, Manufaktura, Hotel Andel’s (zbiórka: Manufaktura przy Informacji w Galerii Handlowej)
  • 31 lipca (niedziela), g. 11.00 – ul. Piotrkowska od Alei Mickiewicza do Białej Fabryki (zbiórka: ul. Piotrkowska / Roosevelta)

Na wszystkie wycieczki w stęp wolny.

Od soboty 24 lipca, do końca trwania festiwalu odbywać będą się także warsztaty tańca i śpiewu (choreografia i technika flamenco).

Ostatniego dnia festiwalu odbędzie się fiesta wieńcząca jubileuszowy festiwal. Wstęp wolny.


O Festiwalu:

Festiwal Viva Flamenco odbywa się zazwyczaj w ostatniej dekadzie lipca, kiedy pogoda jest najbardziej zbliżona do hiszpańskiej. a atrakcje festiwalowe są dobrą propozycją zarówno dla turystów, jak i mieszkańców miasta. Na interdyscyplinarny charakter festiwalu składa się wiele koncertów flamenco, plenerowych fiest hiszpańskich, edukacyjnych warsztatów tańca, śpiewu, warsztatów językowo-kulturowych, wystaw i wernisaży, wieczorów poetyckich i promocji książek, pokazów mody, filmów i pokazów multimedialnych oraz kulinariów, a także happeningu Corrida. Impreza tradycyjnie trwa całe 10 dni.

Źródła[edytuj]


Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości