Łódź. Trawniki Kultury coraz bardziej popularne

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
poniedziałek, 1 sierpnia 2011
Koncert Danieli w trakcie Trawników Kultury, 30.07.2011, Łódź

Z tygodnia na tydzień, obywające się w ramach Letniego Festiwalu Sztuki - Trawniki Kultury gromadzą coraz większą widownię.

Trawniki Kultury to zestaw czterech weekendowych scen ustawianych na kilka godzin przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. Między 17.00 a 22.00 w różnych punktach grają różni wykonawcy. 30 lipca 2011 byli do Daniela, Andrzej Woszczyński czy artyści ze Studia Integracji Krzysztof Cwynara.

Mimo niesprzyjającej pogody przez weekendów w lipcu - Trawniki Kultury wydają się mieć już stałych słuchaczy, którzy pojawiają się na ul. Piotrkowskiej specjalnie w godzinach trwania koncertów. Prócz walorów kulturalnych, dzięki Trawnikom, ul. Piotrkowska bardziej przypomina, tak pożądany przez mieszkańców, deptak. Przechodnie chodzą środkiem ulicy, rikszarze zatrzymują się, aby ich klienci mogli posłuchać wykonywanych utworów, rowerzyści zwalniają - to założenia tzw. "shared space" (z ang. współdzielona przestrzeń).

Następne koncerty w ramach Trawników Kultury i Letniego Festiwalu Sztuki odbędą się w soboty: 7, 13, 20 i 27 sierpnia 2011.


Źródła[edytuj | edytuj kod]

Wiadomość z serwisu regionalnego województwa łódzkiego
Wikinews
POL województwo łódzkie COA.svg

Ta wiadomość dotyczy bieżących wydarzeń w województwie łódzkim.
Zobacz także aktualne wydarzenia z: Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego
pozostałych miejscowości