Unia Polityki Realnej bez Korwina-Mikke
Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
|
|
|
|
|
19 października 2009
Janusz Korwin-Mikke podjął decyzję o odejściu z Unii Polityki Realnej. Na swoim blogu napisał: „Brzydzi mnie bycie w jednej partii z ludźmi, którzy głosowali za udzieleniem absolutorium panu Bolesławowi Witczakowi”.
W obszernych wpisach wyjaśnia też powody, dla których zdecydował się opuścić ugrupowanie.
„Nie mogę tolerować sytuacji, w której ludzie posyłają ze swojej emerytury 10 zł na to by kierownictwo partii marnowało je lub rozkradało w beztroski sposób” – pisze polityk. Dalej sprawę komentuje jeszcze ostrzej: „Moim zdaniem obecne kierownictwo UPR zdało egzamin w oczach cwaniaków rządzących III RP. Gdy pokazało, że składa się z ludzi tak samo pazernych na szmal, jak ONI – to będą mogli bez ryzyka dopuścić taką ‘oswojoną’ partię do udziału w podziale tortu. Już nie uszkodzi systemu politycznego III RP”.
Na końcu dodał, że przechodzi do Platformy Janusza Korwin-Mikkego, gdzie planuje nadal poświęcać się walce z socjalizmem. „Taka partia, jaką stała się UPR, jest bardziej przeszkodą niż pomocą w takiej walce”.
[edytuj] Źródła
- Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Unia Polityki Realnej bez Korwina-Mikke, napisanej przez Kamila Świętonia i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)
