Bronisław Wildstein nowym prezesem TVP
Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
12 maja 2006
W czwartek na posiedzeniu między 19 a 20 rada nadzorcza TVP wybrała na prezesa Telewizji Publicznej Bronisława Wildsteina, prawicowego publicystę. Zasłynął on wyniesieniem z IPN listy tajnych współpracowników SB, czyli tzw. listy Widsteina.
Wildstein miał już za sobą spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, ale na pytania dziennikarzy o jego kandydaturę odpowiadał że z prezesem PiS rozmawiał o filozofii. Gdy jednak zjawił się na Woronicza o 17 powiedział już, że dostał propozycję kandydatury na stanowisko prezesa TVP. Przed 20 już nim był.
Przewodniczący rady nadzorczej Sławomir Skrzypek uważa, że Wldstein jako uczciwy i niezależny dziennikarz na pewno sprawdzi się w roli prezesa i pokieruje dobrze TVP. Skrzypek pytany dlaczego nie rozpisano konkursu odpowiedział, że nie jest ich zwolennikiem w każdej sytuacji. Po co miałbym rozpisywać konkurs, skoro wiedziałem, kto dla mnie jest najlepszym kandydatem? - dodał Skrzypek.
Zanim wybrano Wildsteina odwałano poprzedniego rezesa, Jana Dworaka. PiS oskarżało go o brak obiektywizmu i sprzyjanie Platformie Obywatelskiej.
[edytuj] Źródła
- Pierwotna wersja artykułu pochodzi z serwisu e-Polityka.pl (na specjalnych zasadach)
