Afganistan: pracowincy ONZ zginęli w zamachu
Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
|
|
|
24 czerwca 2009
W prowincji Jowzjan na północy Afganistanu w wyniku wybuchu miny zginęło trzech pracowników Urzędu Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).
O zamach podejrzewanych jest trzech mężczyzn, którzy już zostali aresztowani. Taką informację podał gubernator prowincji Jowzjan – Haskim Zari, który jest pewien, że za zamachem stoi grupa talibów.
Do niedawna północna część Afganistanu granicząca z Turkmenistanem uznawana była za bezpieczną w przeciwieństwie do południa i wschodu kraju.
[edytuj] Źródła
- Mounting security concerns in Afghanistan as three aid workers are killed – Reuters, 23 czerwca 2009
- Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z publikacji pt. Śmierć pracowników ONZ w Afganistanie , napisanej przez Pawła Urbasia i pierwotnie opublikowanej w e-Polityka (więcej)
