2007-12-13: „Przyjazne Państwo” odbiurokratyzuje Polskę

Z Wikinews, wolnego źródła informacji.
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
czwartek, 13 grudnia 2007

PO i PSL pracują nad powołaniem nadzwyczajnej komisji sejmowej „Przyjazne Państwo”. Komisja ta - pracująca w Sejmie i Senacie - miałaby za zadanie zmniejszyć biurokrację i zlikwidować niepotrzebne przepisy.

Komisja „Przyjazne Państwo” działałaby analizując przepisy regulujące sprawy społeczne, ekonomiczne i gospodarcze. Jak poinformował szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski, projekt ustawy powołującej tą komisję zostanie oddany pod obrady Sejmu już w przyszłym tygodniu. Na czele „Przyjaznego Państwa” stanąć ma poseł PO Janusz Palikot, a proponowany skład komisji to dziewięciu członków.

"Po osiemnastu miesiącach obywatele będą mogli zauważyć wyraźną zmianę w funkcjonowaniu administracji państwowej" - stwierdził Janusz Palikot.

Komisja ma działać również w Senacie i tam jej przewodniczącym ma być senator PO Marek Rocki.

[edytuj] Źródła

Osobiste
Przestrzenie nazw
Warianty
Działania
Wiadomości
Redagowanie
Wiki
Drukuj lub eksportuj
Narzędzia